Blog

Výživový doplnok, prírodný produkt, bezpečný pomocník pre ochranu cievneho systému.

 • Zamedzuje opuchom nôh a mravenčeniu.
 • Znižuje bolesť a tlak v lýtkach.
 • Účinne predcháza vzniku kŕčových žíl.
 • Prevencia proti infarktu myokardu
 • Cievnej mozgovej príhode.
 • Zrýchľuje priebeh liečby po infarkte
 • Myokardu a cievnej mozgovej príhode.
 • Pomáha pri liečbe hemoroidov.
 • Pôsobí proti vypadávaniu vlasov.
 • Podporuje vykašliavanie pri nachladnutí
 • alebo chrípke

Flow’EN obsahuje štandardizované rastlinné extrakty vo vhodnom pomere, tj. extrakt zo semena pagaštanu konského (pagaštanu Aesculus hippocastanum) a extrakt čierneho korenia:

 • extrakt gaštanu prispieva k zníženiu pocitu ťažkých nôh a je užívaný pre dobrú cirkuláciu v žilách a cievnych vlásočniciach
 • korenie čierne prispieva k normálnej činnosti cievnej a nervovej sústavy
 • vitamín C prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu krvných ciev a prispieva k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom.

Problém hemoroidy:

Raz za mnou prišla celá ubolená pani. Bola veľmi nešťastná, lebo ju čakala operácia – hemoroidy. Bola dlhšie členkou Essens, ale zatiaľ si nebrala žiadne produkty. Vedela, že máme aj produkty pre zdravie a tak sa prišla poradiť. Mala už dosť vážny problém, nemohla sedieť a pri vylučovaní bolesti boli také silné, že to opísal, že boli horšie ako pôrodné. Po potrebe musela ešte chvíľu ležať, lebo nebola schopná nič robiť. K lekárovi mala ísť už len dohodnúť termín operácie a bolo jej už všetko jedno len aby mala už pokoj a už netrpela. Ja som jej doporučila AV gél s vit. C 2 x 30 ml a FlowEN 2×1 tabl. Už po troch dňoch mi volala, že bolesti ustali, že si už môže aj sadnúť. Vylučovanie je menej bolestivé a stolica je pravidelná. Po týždni keď išla k lekárovi, aby si dohodla termín plánovanej operácie, lekár samozrejme operáciu odložil. Tá sa nekonala a ani sa konať nebude, lebo problém sa vyriešil. Pani užívala zvýšené dávky AV a Flowenu tri mesiace, potom ďalšie tri mesiace dávku znížila na AV 2×20 ml a FlowEn 1×1 tab. Po polročnom užívaní je úplne fit a opakovať si bude preventívne dávku raz ročne.

Problém kŕčové žily a opuchy:

Pani vo veku už hodne po 70 –tke mala veľké problémy s nohami. Mala veľké bolesti a opuch bol taký veľký, že jej prekrýval členky. Pani si kúpila Flow EN. My sme jej dali letáčik aj s našim kontaktom. Asi po troch týždňoch som sa jej ozvala a ona bola celá šťastná, lebo náš kontakt stratila. Oznámila nám, že sa cíti lepšie. Keď sme sa stretli radostne nám oznámila, že jej prestali bolesti aj opuch. Keby ste videli aká bola šťastná a ako nám ukazovala svoje štíhle nohy. Opuch úplne zmizol. Bola veľmi vďačná za to, že sa o ňu zaujímame a že sme sa jej ozvali. Teraz je už členkou a objednala si aj ďalšie produkty.

Komu z vašich známych, priateľov by ste doporučili tento produkt?

Komu z nich by ste vedeli pomôcť pri zlepšení ich zdravotných problémov?

Flow’EN prečo večer?

Evolučné dedičstvo je zapísané v našich telách, správaní, reflexoch. Naši predkovia žili na okrajoch afrických lesov a plání. Chodili vzpriamene po savanách, ale ako náhle padla noc, sťahovali sa na stromy. V minulosti bola v noci skutočná tma, zvlášť za bezmesačných nocí. V tej dobe sme ešte ani tak neboli lovci, ako lovená zver. Neustále ohrozovanie predátormi, ako sú napríklad levy, tigre, hady a škorpióny, nás naučilo komunikovať hlasom a sluchom. Na pocit strachu reaguje ľudské telo potením. Telo sa stane klzké a horšie uchopiteľné predátorom. Ostré zvuky, ako je škrabanie nechtami po skle alebo trenie plastov, vnímame ako nepríjemné a podvedome sa skrčíme a začneme sa rozhliadať po jeho zdroji. Vedecké výskumy dokázali, že tieto zvuky sú podobné výstražným signálom dnešných opíc a že tak varujú ostatných pred nebezpečenstvom. Ďalším evolučným dedičstvom je rozpoznávanie očí a tvárí. Náš mozog ich vidí prakticky všade. Pozrite na mraky, na masku auta, na dizajn skrine. Všade vidíme tváre. Pretože rýchle rozpoznanie očí a tváre znamenalo väčšiu šancu na prežitie v prostredí plnom predátorov. Je lepšie vidieť tvár aj tam, kde nie je, ako si nevšimnúť tvár predátora, a tým riskovať život. Tento reflex pretrval dodnes. Napriek tomu sa mnohokrát stalo, že sme boli v noci predátormi napadnutí. Mnoho našich predkov uniklo, ale boli ťažko zranení a krvácali. Prežili tí, ktorým sa krvácanie rýchlo zastavilo. Táto selekcia vyústila v to, že v noci sa nám krvné doštičky zhlukujú podstatne viac a rýchlejšie a tiež sa nám horšie rozpúšťajú fibrínové vlákna a tromby. Dnes síce nežijeme v prostredí, kde nás každú chvíľu prežúva predátor, ale vlastnosť „hustejšej krvi“ a zvýšená zrážanlivosť v noci nám zostala. Na základe týchto poznatkov bol testovaný prípravok Flow’EN a preukázalo sa, že podávanie 1-2 tabletiek večer, je terapeuticky podstatne priaznivejšie a efektívnejšie, než podávanie tabletiek ráno.

Autor: PharmDr. Milan Krajíček