Blog

Predstavujeme exkluzívny a úplne jedinečný výživový doplnok ESSENS LACTOFERRIN TABLETS.

TENTO SKUTOČNE MIMORIADNY PRODUKT NENÁJDETE V ŽIADNEJ KONKURENČNEJ SPOLOČNOSTI NA TRHU!

Autorom myšlienky predstaviť svetu čisto prírodný produkt s tak obrovským pozitívnym vplyvom na ľudský organizmus je medzinárodne uznávaný expert a farmaceut zaoberajúci sa vývojom, výskumom a výrobou prírodných výživových doplnkov, pán PharmDr. Milan Krajíček. Ide o prevratný výživový doplnok, ktorý vďaka svojím vlastnostiam, ale i technológiou spracovania vysoko prevyšuje obdobné produkty s prídavkom lactoferrinu. Náš LACTOFERRIN JE TOTIŽ ZÍSKAVANÝ ZÁSADNE Z ČERSTVÉHO BOVINNÉHO MLIEKA. Lactoferrin používaný v najrôznejších produktoch iných spoločností sa spracováva zo srvátky – odpadového materiálu vznikajúceho pri výrobe tvarohu a tvarohových výrobkov. Avšak pri porovnaní s lactoferrinom získaným z mlieka, dosahuje lactoferrin zo srvátky maximálne 20 % kvality. Samotný proces izolácie z mlieka u nami používaného lactoferrinu prebieha špeciálnymi technologickými postupmi tak, aby pri nich nedošlo k jeho poškodeniu a boli zachované všetky jeho výnimočné hodnoty.

ČO JE LACTOFERRIN?

Lactoferrin je multifunkčný proteín z rodiny transferínov (prenášačov stopových prvkov v krvi, ako sú napr. železo, meď a zinok), ktorý sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele, je zastúpený v exokrinných sekrétoch a predovšetkým v krvnej plazme a bielych krvinkách. Lactoferrin je v malom množstve obsiahnutý vo VŠETKÝCH telových tekutinách, je totiž súčasťou VRODENEJ imunity.

LACTOFERRIN JE ĽUDSKÉMU TELU VLASTNÝ, TZN., ŽE HO VIE ROZPOZNAŤ A AKCEPTOVAŤ BEZ REAKCIÍ.

NAVYŠE NAŇ DOPOSIAĽ NEVZNIKLA REZISTENCIA (AKO NAPR. NA ANTIBIOTIKÁ I INÉ LIEČIVÁ), VĎAKA ČOMU JE NEUSTÁLE ÚČINNÝ PRE KAŽDÉHO Z NÁS BEZ ROZDIELU POHLAVIA I VEKU.

ABSOLÚTNE PRÍRODNÝ VÝŽIVOVÝ DOPLNOK ESSENS LACTOFERRIN NEOBSAHUJE ŽIADNE CHEMICKÉ LÁTKY A VYZNAČUJE SA TÝMITO VLASTNOSŤAMI:

 • antimikrobiálny (pôsobí proti mikroorganizmom)
 • antibakteriálny (pôsobí proti baktériám)
 • antivirálny (pôsobí proti vírusom)
 • antifungálny (pôsobí proti hubám)
 • antioxidačný (chráni organizmus proti škodlivým účinkom chemických látok, s ktorými sa človek denne stretáva)
 • pôsobí proti parazitom
 • pôsobí proti rakovinotvorným bunkám
 • pôsobí pred nebezpečným žiarením
 • má protizápalový účinok

NA TRHU NIE JE MOŽNÉ NÁJSŤ PRÍPRAVOK, KTORÝ BY PONÚKAL KOMPLEXNEJŠIE A EFEKTÍVNEJŠIE POZITÍVNE VLASTNOSTI!

ESSENS LACTOFERRIN TABLETS MAJÚ FORTIFIKOVANÝ IMUNOSTIMULAČNÝ EFEKT!

Tzn., že sa bežne veľmi nízka koncentrácia lactoferrinu v ľudskom tele vďaka externému podaniu v podobe tabliet mnohonásobne zvýši, a dochádza tak k obrovskému POSILNENIU IMUNITNÉHO SYSTÉMU.

PREČO JE VÝŽIVOVÝ DOPLNOK ESSENS LACTOFERRIN TABLETS VÝNIMOČNÝ?

Lactoferrin sa skladá zo 700 aminokyselín. Zaujímavosťou je, že ľudský a bovinný lactoferrin sa líši len v 2 aminokyselinách, pričom u jednotlivých ľudí sa môže líšiť až v 8 aminokyselinách! Lactoferrin využívaný vproduktoch ESSENS je získaný z bovinného mlieka, pretože je najviac podobné tomu ľudskému a pri porovnávacích testoch má ROVNAKÚ účinnosť.

Veľmi významným parametrom je tzv. nativita lactoferrinu. Molekula lactoferrinu má dva veľkopriestorové laloky, dôležitú úlohu zohráva ich spoj. Pokiaľ je lactoferrin natívny (nezničený teplom, enzýmami anichemikáliami), je tento spoj pružný a môže sa aktívne dobre pohybovať. Pokiaľ je lactoferrin denaturovaný (zničený), vypadá síce vzhľadovo rovnako, ale

jeho aktivita je dramaticky znížená. Preto kladieme dôraz na to, aby bol lactoferrin spracovaný špičkovou technológiou Z ČERSTVÉHO odstredeného mlieka a nie z výroby srvátky, ako je tomu u konkurencie.

Ďalším dôležitým faktorom pre vysokú kvalitu lactoferrinu je stupeň saturácie (nasýtenia) železom (ale aj meďou či zinkom).

A to z dôvodu optimálnej regulácie a udržiavania stálej hladiny týchto stopových prvkov v tele, ktoré sú nevyhnutné pre správnu funkciu buniek v organizme. Za normálnych okolností kolíše saturácia lactoferrinu medzi 10 – 30 %. Pokiaľ je lactoferrin nasýtenejší na viac ako 80 % železom, jeho antimikrobiálna a protizápalová účinnosť je podstatne nižšia. Náš lactoferrin prechádza prísnou kontrolou saturácie železom a jeho hodnota je len 23 %, teda veľmi nízka. A v tom je tajomstvo jeho extrémneho účinku.

Molekula Lactoferrinu má ďalšiu obrovskú prednosť v tom, že je stabilnejšia oproti kyselinám a enzýmom. Akékoľvek zápaly v tele totiž sprevádzajú okyslenie zapáleného tkaniva a mnoho aktívnych látok (napr. antibiotiká) v tomto prostredí stráca svoju účinnosť. Lactoferrin je však i vo vnútri sekrétu STÁLE AKTÍVNY A ÚČINNÝ.

Dlhoročný výskum dokázal, že doplnením Lactoferrinu o špeciálnu väzbu jódu a selénu sú významne zlepšené terapeutické vlastnosti tabliet. Jód i selén sú dôležité pre správnu funkciu imunitného systému, regulujú činnosť štítnej žľazy a chránia bunky proti voľným radikálom kyslíka.

ESSENS Lactoferrin Tablets sú vytvorené špeciálnou technológiou SOFT tabletting. Ide o špeciálny postup výroby, kedy NEDOCHÁDZA k denaturácii a tým k zníženiu aktivity lactoferrinu. TÚTO TECHNOLÓGIU PRI SPRACOVANÍ LACTOFERRINU NEPOUŽÍVA ŽIADNA INÁ SPOLOČNOSŤ NA SVETE!

KEDY UŽÍVAŤ ESSENS LACTOFERRIN TABLETS?

 • pri akútnom nachladnutí a chrípke
 • pri intenzívnych problémoch zažívacieho traktu (vírusové hnačky, alimentárne nákazy, upokojenie pri Crohnovej chorobe, ulceróznej kolitíde, celiakii)
 • ako prevencia a ochrana organizmu napr. v priebehu ožarovania pri onkologických pacientoch

Odporúčané dávkovanie:

1 – 2 tablety denne počas jedla. Pri ťažkých stavoch možno prijať až 5 tabliet denne podľa potreby

Obsah balenia:

30 tabliet

LACTOFERRIN VYUŽÍVANÝ V ESSENS LACTOFERRIN TABLETS MÁ TIE NAJLEPŠIE MOŽNÉ HODNOTY A IDE O NAJKVALITNEJŠÍ LACTOFERRIN NA SVETE!

SKÚSENOSTI:

Pani Marika má 7-ročnú vnučku. Dievčatko má už od malička problém s imunitou. Často bola chorá a neobišlo sa to bez antibiotík. Keď malú dali do škôlky začala sa pomočovať a často sa sťažovala, že ju boli bruško. Nechutilo jej jesť a bola veľmi vychudnutá. Lekárka ich ukľudňovala, že je psychického pôvodu, ale neurobila im žiadne vyšetrenie. Tak sa to ťahalo skoro rok. Až raz dievčatko dostalo vysoké horúčky – štyridsiatky. Babka bez rozmýšľania šla s ňou na pohotovosť. Tam jej urobili vyšetrenie a v moči jej zistili veľmi vysoké množstvo baktérie E-coli.

Baktéria Escherichia coli za normálnych okolností je bežnou súčasťou črevnej flóry každého človeka. Zaujímavá je skutočnosť, že počet buniek E- coli v čreve je ďaleko vyšší ako počet všetkých obyvateľov našej planéty. Jej prítomnosť v čreve je priam nevyhnutná z niekoľkých dôvodov. Vytvára v čreve vitamíny, vitamín K, ktorý je dôležitý pre zrážanlivosť krvi a vitamín B12, dôležitý pre nervové bunky a krvotvorbu. Podporuje imunitný systém, keď po skončení výživy kojením sa črevo osídli E-coli a inými baktériami, ktoré pomáhajú rozvoju buniek imunity.

Napriek pozitívam má E- coli za určitých okolností aj nepriaznivý vplyv na človeka a to hlavne na človeka s oslabením imunity a môže byť potenciálnym zdrojom infekcie.

Hneď ju hospitalizovali a nadopovali ju samozrejme množstvom liekov a antibiotík.

Trocha to chémiou znížili, ale problémy boli stále. Moč na kontrolu nosili každý týždeň. A striedalo sa obdobie liečby antibiotikami a relatívneho kľudu. Dospelo to až do štádia, keď jej už lekárka nemala čo dať. Chceli ju znova hospitalizovať. Vtedy babka , členka Essens sa rozhodla, že jej bude dávať lactoferrin. Poradila som jej dávkovanie po dve na deň . Ona jej dávku zvýšila na štyri a hneď pri ďalšej kontrole asi za tri dni, bol stav zlepšený. Počet baktérie sa znížil, pri ďalšej kontrole to bolo ešte lepšie a asi po mesiaci sa stav upravil do normálu. Upravil sa ja nedostatok železa. Doktorka bola milo prekvapená, no čo malá užívala to ju veľmi nezaujímalo. Babka vraví, že je Lactoferrin Essens je zázrak.

Jedného dňa sa mi do telefónu ozvala pani, že jej môžem pomôcť, lebo ona je už bezradná. A skutočne jej hlas znel veľmi choro. Bol Október a pani už mala dvanáste antibiotiká za sebou, bola štyri mesiace na PN a možno si aj viete predstaviť ako sa cítila. Poradila jej jedna známa, moja členka, že mám „liek“, ktorý jej môže pomôcť. Samozrejme hneď som jej poradila Lactoferrin. Začali sme s vyššimi   dávkami – 5krát denne po jednu tabletu. Hneď po prvej dávke cítila úľavu. Po druhej dávke jej bolo oveľa lepšie a po tretej dávke skončila PN a nastúpila do práce. Bola veľmi vďačná, že sa skončilo jej trápenie a nekonečný kolotoč návštev u lekára.