Blog

V novembri 2016 bol v regionálnom trnavskom rozhlase odvysielaný rozhovor s terapeutom  a našim kolegom Essens Jankom Suroviakom o Lactoferrine – bioaktívnom glykoproteíne. Rozhodla som sa parafrazovať časť jeho rozhovoru O význame imunity.

Rozoznávame dva druhy imunity špecifickú – budovanú a nešpecifickú – vrodenú.

Ako sa môžeme vystrábiť z chronických a autoimunitných ochorení?

Kto sa začne venovať vrodenej imunite, zlepší sa mu kvalita zdravia,  kvalita života.

Imunita je schopnosť organizmu odolávať patogénnom – bakteriam, vírusom, parazitom, plesniam…

Tie si do organizmu môžeme zaniesť hlavne konzumáciou potravín živočíšnych aj rastlinných.  Imunitný systém je zložitý komplex buniek, chemických protilátok, imunoglobulínov,  mechanických reakcii v tele. Jeho hlavnou úlohou je rozoznať naše vlastné bunky. Do nášho organizmu sa dostávajú aj cudzie bunky mikroorganizmov, rôzne chemické látky, rôzne cudzie materiály ako napr. piesok a postrekové látky z neumytého ovocia a zeleniny. S tým sa musí boriť náš organizmus.

Cez ústa, dýchacie cesty ,pažerák a všade cez žalúdok, tenké črevo, hrubé črevo, konečník sa dostáva do styku so sliznicami.

Tu je potrebné pochopiť špecifickú a nešpecifickú imunitu.  Špecifickú si budujeme po narodení. Nešpecifickú dostávame od svojej matky a otca.

Základom nešpecifickej imunity je bioaktívny glykoproteín.

Je to látka nášmu telu vlastná Touto látkou zásobuje imunitný systém matka cez pupočnú šnúru a placentu plod maternice. Koľko tejto látky má matka, čiže akú má vrodenú imunitu. od toho závisí vrodená imunita plodu. Od tejto látky závisí kvalita červených krviniek, krvných doštičiek, hemoglobínu, kvalita imunitného systému celého organizmu. Jedincovi dávame imunologickú individualitu čiže jedinečnosť a každá genetická časť nášho tela v bunke vie túto látku prijať a táto látku vie pretransformovať na správny chod chromozómy.

Ako nám pomôže bioaktívny glykoproteín pri riešení našich zdravotných problémov?

Keď pochopíme, že imunita je súhrn obranných mechanizmov, ochrana proti vonkajším škodlivým činiteľom, látkam a organizmom vnikajúcim do nášho tela. Preto je potrebné si vybudovať ochranu kože, ochranu slizníc a ochranu krvi. Ak si tieto tri zložky dáme do poriadku, nastane ozdravný proces v našom organizme. Preto vrodená imunita má pre každého aj dospelého človeka obrovský význam.

Vybudovanie vrodenej imunity spôsobuje, že sa dajú riešiť aj chronické a autoimunitné ochorenia.

Veľmi dôležité v našom organizme je železo, ktoré viaže tuky a cukry. Keď máme málo bioaktívneho glykoproteínu, patogénne látky , ktoré sa dostanú cez sliznice, kožu a krv nám odoberajú železo z červených krviniek, krvných doštičiek, krvného farbiva alebo železo priamo z bunkového systému. Táto látka vie železo chrániť. Je nerezistentná. Ako jedna, jediná látka, na ktorú sú patogénne organizmy nevedia zvyknúť. Preto užívanie tejto látky vyžaruje takú energiu, vibráciu , že patogénne látky ju neznášajú. Dokonca vie trhať membrány buniek patogénov a využiť železo  pre potreby človeka. Železo je základná živina aj pre patogénne organizmy. Ak máme nedostatok bioaktivného glykoproteínu, kŕmime železom baktérie vírusy, parazity, plesne… Toto je proces, pri ktorom špecifická imunita nevie v krvi zabrániť množeniu mikroorganizmov.  Ak máme bioaktívneho glykoproteínu dostatok, tak si vieme urobiť poriadok v krv, na sliznici aj na koži. Toto je výsledok vrodenej nešpecifickej imunity.

Bioaktívny glykoproteín – Lctoferrin obsahuje aj mikronizovaný jód a selén. Pôsobí aj na mozgové bunky.  Detoxikuje mozgové bunky, ale nastolí aj proces ozdravenia buniek. Podnecuje aj tvorbu nových kmeňových  buniek, tvorbu nových červených krviniek, čiže ozdravuje aj kostnú dreň. Opravuje aj sliznice hrubého čreva.

Spôsobuje vitalizáciu mentálnu aj psychickú.

Jedná sa o Lactoferrin Essens Je to patentovaný produkt PharmDr. Milana Krajíčka. Vyrába sa v Česku.

Cena je prispôsobená na naše podmienky.

Link z rozhovoru s terapeutom Jánom Suroviakom, v ktorom objasňuje účinky Lactoferrínu

V prvej časti rozpráva svoj príbeh o svojich zdravotných problémoch a od 31 minúty rozpráva zaujímavé informácie o účinkoch bioaktívneho glykoproteínu a skúsenosti.

Lactoferrín ESSENS:

Je to bioaktívny glykoproteín, ktorý je jeden z najsilnejších imunostimulačných prirodzených prostriedkov. Nachádza sa v materskom mlieku a v menších množstvách sa nachádza vo väčšine telesných tekutín – v slinách, sekréte z nosa, v žlči, v slinách, a taktiež v bielych krvinkách (neutrofily). Lactoferrín sa teda nachádza v tekutinách, lokalizovaných na otvoroch tela – ústnej a nosnej dutine. Je bojovníkom v prvej obrannej línii na každom z týchto otvorov.

Priaznivé účinky lactoferrínu
 • Viaže a prepravuje v organizme železo, je prospešný pri anémii z nedostatku železa
 • Vytvára nepriaznivé podmienky pre rast škodlivých mikroorganizmov, ktoré potrebujú pre svoj rast železo
 • Podporuje rast intestinálnych buniek, podporuje tak proces trávenia
 • Aktivizuje a reguluje imunitný systém, produkuje protilátky proti mnohým ochoreniam
 • Aktivizuje tzv. NK-bunky, prirodzené zabíjače, ktoré sú považované za prvú líniu v boji proti nádorovým ochoreniam
 • Podporuje dozrievanie T- a B- lymfocytov
 • Pôsobí ako antioxydant, znižuje škodlivé účinky voľných radikálov
 • Ovplyvňuje omladzovacie procesy, pôsobí proti starnutiu organizmu
 • Napomáha rýchlejšiemu hojeniu rán
 • Pomáha pri poruchách krvotvorby a pri poruchách zrážanlivosti
 • Podporuje rast svalov a kostí, chrupavky, pokožky, kolagénu a nervového tkaniva
 • Pomáha pri obnove ochabnutého svalstva, pri syntéze DNA a RNA
 • Reguluje chemické pochody v mozgu, zabezpečujú jeho lepšiu pohotovosť a koncentráciu
 • Zabezpečuje organizmu energiu, vytrvalosť a regeneratívne schopnosti