Essens Lactoferrin – výživový doplnok

64.40

ESSENS Lactoferrin Tablets je prevratný produkt, ktorý vďaka svojim vlastnostiam, ale i technológiou spracovania vysoko prevyšuje obdobné produkty s prídavkom lactoferrinu.

 

Členská cena: 51,50 € / 32,5 b /

Cena pre klienta: 64,40 €

Kategórie:

PopisNáš Lactoferrin je totiž získavaný výhradne z čerstvého bovinného (kravského) mlieka. Za vývojom i výrobou stojí Vedecká rada ESSENS, tím odborníkov a farmaceutov, ktorí sa vo svojom odbore pohybujú už mnoho rokov. Výživový doplnok je vyvinutý a vyrábaný pod farmaceutickým dohľadom v Českej republike, a to za plnenia najprísnejších pravidiel a noriem EÚ. Účinné látky sú získavané výhradne z prírodných zdrojov bez použitia surovín pripravených chemickou cestou. Na samotnú výrobu sú využívané len suroviny najvyššej možnej kvality. Výrobok neobsahuje cukor, lepok ani laktózu.

Odporúčané dávkovanie: 1 – 2 tablety denne počas jedla. Pri ťažkých stavoch možno prijať až 5 tabliet denne podľa potreby.

Hmotnosť obsahu: 30 tabliet

Upozornenia pre užívanie: odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Tento produkt bol uvedený na trh ako výživový doplnok. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Výrobok nie je určený na stanovenie diagnózy, prevenciu alebo liečbu akejkoľvek choroby. Nie je určené deťom do 3 rokov veku, tehotným a dojčiacim ženám. V prípade špecifických zdravotných problémov konzultujte užívanie so svojím ošetrujúcim lekárom.

Čo je Lactoferrin?

Lactoferrin je multifunkčný proteín z rodiny transferínov (prenášač stopových prvkov v krvi, ako sú napr. železo, meď a zinok), ktorý sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele, je zastúpený v exokrinných sekrétoch a predovšetkým v krvnej plazme a bielych krvinkách. Lactoferrin je v malom množstve obsiahnutý vo všetkých telových tekutinách, je totiž súčasťou vrodenej imunity.

Prečo je výživový doplnok ESSENS Lactoferrin Tablets výnimočný?

Lactoferrin sa skladá zo 700 aminokyselín. Lactoferrin v produktoch ESSENS je získavaný z bovinného mlieka, pretože je najviac podobné tomu ľudskému a pri porovnávacích testoch má rovnakú účinnosť. Ľudský a bovinný lactoferrin sa líši len v 2 aminokyselinách, pritom u jednotlivých ľudí sa môže líšiť až v 8 aminokyselinách. Veľmi významným parametrom je tzv. nativita lactoferrinu (natívny je nezničený teplom, enzýmami ani chemikáliami pri spracovaní). Preto kladieme dôraz na to, aby bol lactoferrin spracovaný špičkovou technológiou z čerstvého mlieka a nie zo srvátky, ktorá je odpadovou látkou v mliekarenskej výrobe. Ďalším dôležitým faktorom pre vysokú kvalitu lactoferrinu je stupeň saturácie (nasýtenia) železom (ale aj meďou či zinkom), a to z dôvodu optimálnej regulácie a udržiavania stálej hladiny týchto stopových prvkov v tele. Za normálnych okolností kolíše saturácia lactoferrinu medzi 10 – 30 %. Ak je lactoferrin nasýtenejší železom na viac ako 80 %, jeho antimikrobiálna a protizápalová účinnosť sa podstatne znižuje. Náš lactoferrin prechádza prísnou kontrolou saturácie železom a jeho hodnota je len 23 %, teda veľmi nízka. Molekula Lactoferrinu má ďalšiu obrovskú prednosť v tom, že je stabilnejšia proti kyselinám a enzýmom. Akékoľvek zápaly v tele totiž sprevádza okyslenie zapáleného tkaniva a mnoho aktívnych látok (napr. antibiotiká) v tomto prostredí stráca svoju účinnosť. Lactoferrin je však i vo vnútri sekrétu stále aktívny a účinný. Väzba jódu a selénu významne zlepšuje terapeutické vlatnosti výsledného produktu. Extrakt plodu višne obsahuje prírodné vodorozpustné glykozidické farbivá (vďaka nim má ovocie červenú a modrofialovú farbu) a obsahuje rôznu štruktúru aglykónov (pelargonidín, kyanidín, delfinidín, peonidín, petunidín a malvidín), ktoré sú veľmi účinné pri udržiavaní dobrej kondície organizmu.

ESSENS Lactoferrin Tablets sú vytvorené špeciálnou technológiou SOFT tabletting. Ide o špeciálny postup výroby, kedy nedochádza k denaturácii a tým zníženiu aktivity Lactoferrinu.

Výrobca: ESSENS EUROPE SE, Zaoralova 3045/1e, 628 00 Brno

 

V prípade otázok a záujmu nás kontaktuje