Exkluzívna zostava esenciálnych olejov

145.10

Darčekové balenie esenciálnych olejov obsahuje samostatne nepredajný esenciálny olej Tea Tree a 8 existujúcich olejov.

 

Členská cena: 116,10 € / 80 b /

Cena pre klienta: 145,10 €

Kategórie:

PopisTúto exkluzívnu zostavu ocení každý, kto si rád dopraje pohodovú atmosféru a využíva aromaterapiu na harmonizáciu duše i tela.

Zostava obsahuje 100% prírodné esenciálne oleje:

Esenciálny olej – Tea Tree

Čajovník má široké spektrum využitia, prispieva k zdravej pokožke, posilňuje vlasy i nechty. Napomáha pri hojení drobných poranení kože, stará sa o problematickú pokožku, akné, opary i zápaly ďasien a prináša úľavu po bodnutí hmyzom. Hojne sa využíva ako prírodný repelent i u domácich maznáčikov. Vhodný do aromalampy, rozprašovačov i na inhaláciu, kde uľahčuje dýchanie. Masáž natiahnutých svalov prináša úľavu.

Esenciálny olej – Levanduľa

Levanduľa má relaxačné vlastnosti, podporuje pokojný spánok a zmierňuje podráždenú pokožku. Vhodný do aromalampy, rozprašovača alebo pod vankúš pred spaním. Môže byť aplikovaný na kožu, vmasírovaný do chodidiel alebo pridaný do pleťových či telových krémov alebo šampónov.

Esenciálny olej – Tymián

Tymián je známy antioxidant, má očisťujúce účinky, vhodný pri nachladnutí. Podporuje celkovú pohodu organizmu. Vhodný do aromalampy, rozprašovača i na inhaláciu. Môže byť aplikovaný na kožu alebo vmasírovaný do chodidiel alebo oblasti hrudníka na uvoľnenie nachladnutia a kašľa.

Esenciálny olej – Citrón

Citrón dodáva energiu, zlepšuje náladu, imunitu a má všestranné využitie. Vhodný do aromalampy, rozprašovačov, na inhaláciu i do kúpeľa. Možné použiť aj vo forme obkladov alebo vmasírovania do chodidiel či na spánky.

Esenciálny olej – Eukalyptus

Eukalyptus prispieva na prečistenie dýchacích ciest, posilňuje imunitný systém a podporuje svieži dych. Vhodný do aromalampy, rozprašovačov i na inhaláciu. Môže byť použitý na masáž podbruška v období menštruácie. Vhodný na prevoňanie šatníka i skríň.

Esenciálny olej – Citrónová tráva

Citrónová tráva tonizuje a očisťuje, zbystruje zmysly a dodáva dobrú náladu. Odpudzuje hmyz. Vhodný do aromalampy, na masáž celého tela alebo chodidiel. Osviežuje svaly športovcov po námahe. Vhodný do rozprašovača na použitie na odev i telo ako účinný repelent.

Esenciálny olej – Rozmarín

Rozmarín zmierňuje únavu, povzbudzuje a prispieva k lepšej koncentrácii. Vhodný do aromalampy, rozprašovačov i na masáže. Vmasírovanie do spánkov zvyšuje koncentráciu pri štúdiu. Masáž pokožky hlavy podporuje hustotu vlasov.

Esenciálny olej – Pomaranč

Pomaranč je antioxidant, povzbudzuje telo i myseľ a osviežuje pokožku. Vhodný do aromalampy i rozprašovačov. Môže byť vmasírovaný do chodidiel i na spánky. Kvapka oleja premiesená v dlaniach a vmasírovaná do šije dodáva energiu. Vhodný do pleťových alebo telových krémov či sprchových gélov.

Esenciálny olej – Mäta pieporná

Mäta pieporná pôsobí proti nespavosti a bolestiam hlavy. Mobilizuje zmysly, upokojuje tráviace ústrojenstvo a podporuje svieži dych. Vhodný do aromalampy, rozprašovačov i na inhaláciu. Masáž šije a pľúc uvoľňuje pocity napätia. Dodáva ochladzujúci efekt vďaka studeným obkladom alebo kúpeľom chodidiel.

Objem: 9 x 10 ml

Upozornenie: oleje nie sú určené na vnútorné použitie. Pri aplikácii na kožu používajte vo veľmi malom množstve (1 – 2 kvapky), citlivé osoby môžu zriediť s iným základným olejom, napr. kokosovým.

Čo sú esenciálne oleje? 

Esenciálne oleje sú vysoko koncentrované, prchavé aromatické látky, ktoré sa získavajú z rôznych častí rastlín. Nájdeme ich v listoch, koreňoch, kvetoch i v kôre. Dodávajú rastlinám vôňu, chránia ich pred nebezpečím, dokonca im pomáhajú s opeľovaním a sú veľmi bohaté na rôzne účinné a liečivé látky.

Ako fungujú esenciálne oleje? 

Výhody esenciálnych olejov pramenia z chémie rastlín a ak sú tieto prírodné chemikálie správne destilované alebo extrahované, môžu byť použité na to, aby pomáhali fyzicky, psychicky a emocionálne v každodennom živote.

Kúzlo aromaterapie:

Aromaterapia je druh alternatívnej medicíny a doslova znamená “liečbu pomocou vôní”, najčastejšie esenciálnymi olejmi. Vonné zložky posilňujú rovnováhu a harmóniu organizmu a vedú k zlepšeniu celkového stavu organizmu, teda tela, duše i mysle.

Ako esenciálne oleje používať?

Inhalácia: Oleje si môžete v malom množstve nakvapkať do aromalampy alebo difuzéra. Spríjemnite si tak vôňu v interiéri a navodíte si príjemnú náladu podľa zamerania oleja. Možno tiež zmiešať s vodou do rozprašovačov a použiť ako bytový sprej alebo na prevoňanie vankúšov.

Masáž: vmasírovaním oleja do pokožky docielite príjemné uvoľnenie a vďaka benefitom daných olejov si môžete vychutnať silu týchto 100% prírodných olejov. Vhodná napr. masáž chodidiel alebo na uvoľnenie šije, svalov, do spánkov alebo vo forme obkladov.

Kozmetika: zmiešajte si olej so svojím obľúbeným pleťovým alebo telovým krémom (stačí 1 – 2 kvapky, odporúčame najskôr vyskúšať na menšej vzorke).

Kúpeľ: pridajte 3 – 5 kvapiek do vane či na stenu sprchy a vychutnajte si arómu podporenú silou vodnej pary.

Výrobca: ESSENS EUROPE SE, Zaoralova 3045/1e, 628 00 Brno

 

V prípade otázok a záujmu nás kontaktuje