Esenciálny olej – Tea Tree

18.00

100% prírodný esenciálny olej slúži na zlepšenie celkového stavu tela i duše.

 

Členská cena: 14,40 € / 10 b /

Cena pre klienta: 18,00 €

Kategórie:

PopisČajovník má široké spektrum využitia, prispieva k zdravej pokožke, posilňuje vlasy i nechty. Napomáha pri hojení drobných poranení kože, stará sa o problematickú pokožku a prináša úľavu po bodnutí hmyzom. Hojne sa využíva ako prírodný repelent aj u domácich maznáčikov.

Použitie: vhodný do arómolampy, rozprašovačov i na inhaláciu, kde uľahčuje dýchanie. Masáž natiahnutých svalov prináša úľavu. Aplikácia na kožu v malom množstve pomáha pri mykózach nechtov i pri oparoch a aftách.

V kombinácii s ďalšími olejmi zimnej edície slúži na navodenie príjemnej vianočnej atmosféry a do domovov vnáša pocit pokoja a pohody nielen v čase adventnom. 

Upozornenie: nie je určené na vnútorné použitie. Pri aplikácii na kožu používajte vo veľmi malom množstve (1 – 2 kvapky), citlivé osoby môžu zriediť s iným základným olejom, napr. kokosovým.

Objem: 10 ml

Čo sú esenciálne oleje? 

Esenciálne oleje sú vysoko koncentrované, prchavé aromatické látky, ktoré sa získavajú z rôznych častí rastlín. Nájdeme ich v listoch, koreňoch, kvetoch i v kôre. Dodávajú rastlinám vôňu, chránia ich pred nebezpečím, dokonca im pomáhajú s opeľovaním a sú veľmi bohaté na rôzne účinné a liečivé látky.

Ako fungujú esenciálne oleje? 

Výhody esenciálnych olejov pramenia z chémie rastlín a ak sú tieto prírodné chemikálie správne destilované alebo extrahované, môžu byť použité na to, aby pomáhali fyzicky, psychicky a emocionálne v každodennom živote.

Kúzlo arómoterapie:

Arómoterapia je druh alternatívnej medicíny a doslova znamená “liečbu pomocou vôní”, najčastejšie esenciálnymi olejmi. Vonné zložky posilňujú rovnováhu a harmóniu organizmu a vedú k zlepšeniu celkového stavu organizmu, teda tela, duše i mysle.

Ako esenciálne oleje používať?

Inhalácia: Oleje si môžete v malom množstve nakvapkať do arómolampy alebo difuzéra. Spríjemnite si tak vôňu v interiéri a navodíte si príjemnú náladu podľa zamerania oleja. Možno tiež zmiešať s vodou do rozprašovačov a použiť ako bytový sprej alebo na prevoňanie vankúšov.

Masáž: vmasírovaním oleja do pokožky docielite príjemné uvoľnenie a vďaka benefitom daných olejov si môžete vychutnať silu týchto 100% prírodných olejov. Vhodná napr. masáž chodidiel alebo na uvoľnenie šije, svalov, do spánkov alebo vo forme obkladov.

Kozmetika: zmiešajte si olej so svojím obľúbeným pleťovým alebo telovým krémom (stačí 1 – 2 kvapky, odporúčame najskôr vyskúšať na menšej vzorke).

Kúpeľ: pridajte 3 – 5 kvapiek do vane či na stenu sprchy a vychutnajte si arómu podporenú silou vodnej pary.

Výrobca: ESSENS EUROPE SE, Zaoralova 3045/1e, 628 00 Brno

 

V prípade otázok a záujmu nás kontaktuje